משכנתא לנכס קיים

משכנתא היא אחת ההלוואות הגדולות שנעשה בחיינו אם לא הגדולה שבהן. האדם הממוצע לוקח משכנתא פעם אחת בחייו וזאת בדרך כלל כדי לרכוש ביחד עם בן/בת הזוג שלו דירה למגורים. במקרים מסוימים נרצה למחזר את המשכנתא שלנו או לקחת משכנתא חדשה על מנת לרכוש נכס להשקעה. משכנתא לנכס קיים היא אחת מאותן סוגי משכנתאות שיכולות להתאים במקרה שכזה. לפרטים נוספים וליווי מקצועי של צוות המומחים שלנו צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לתת לכם שירות.

מה הכוונה משכנתא לנכס קיים?

משכנתא לנכס קיים הכוונה היא למשכנתא שאנו לוקחים אותו כנגד שעבוד של נכס קיים ולטובת שימוש אחר בכסף. כלומר, כאשר אנו לוקחים משכנתא רגילה אנו משעבדים את הנכס שאנו רוצים לרכוש ועבורו לוקחים את המשכנתא. הלוואה מסוג זה תהיה תחת שעבוד הנכס הקיים וקבלת הכסף עבור נכס אחר או שימוש אחר. זה יכול להיות משכנתא לכל מטרה או משכנתא לצורך רכישת נכס אחר – לדוגמה דירה להשקעה.

מה גובה המשכנתא שנוכל לקבל בשעבוד נכס קיים?

שעבוד הנכס הקיים לטובת משכנתא יהיה בגובה של עד 50% מערך הנכס בדרך כלל. באמצעות יועץ משכנתאות מקצועי ומנוסה תוכלו לעתים להשיג אפילו עד 70% מערך הנכס. נשליך דוגמה להמחשה: נניח שהדירה הנוכחית שלכם שווה 2 מיליון שקלים ואתם רוצים לרכוש דירה נוספת להשקעה (או להשתמש בכסף לצרכים אחרים), תוכלו לקחת משכנתא של עד מיליון שקלים (50% מערך הנכס) כל זמן שאין לכם משכנתא אחרת על הבית, עיקולים או דברים אחרים העשויים להגביל את הנכס. במידה ויש לכם משכנתא קיימת – תוכלו לבקש תוספת של ההפרש ועד ל50% מערך הנכס. לדוגמה: אם יש לכם משכנתא של 300 אלף שקלים תוכלו לבקש עד 700 אלף שקלים נוספים בשעבוד הנכס שלכם (שערכו כאמור הוא 2 מיליון שקלים). 

למה התנאים נוקשים יותר?

על פי ההנחיות של בנק ישראל עבור כל שקל שהבנק נותן לאזרח כהלוואה הוא צריך להקצות אחוז מסוים של הון אישי. ההקצאה של הון עבור משכנתא לרכישת נכס היא זולה יותר מאשר משכנתא לכל מטרה. יתרה מכך המצב בו מבקש הלקוח את ההלוואה עשוי להיות שונה בשני המקרים. במקרה הראשון הוא במצב כלכלי טוב יותר, עם הון אישי בשווי מאות אלפי שקלים ומבקש משכנתא כהשלמה לרכישת הנכס. על כן הבנק לוקח סיכון נמוך יותר במתן ההלוואה. כאשר בא מישהו ומבקש לשעבד את הבית שלו בשביל משכנתא לכל מטרה עמה הוא יצטרך לחסל חובות, לאחד הלוואות או לצאת לטיול גדול מסביב לעולם – זה יכול להעיד שהמצב הכלכלי שלו פחות טוב מנקודת ההתחלה ולכן סיכון גבוה יותר של הבנק מצריך תנאים נוקשים יותר.

האם כדאי לשתף את הבנק שהמשכנתא מיועדת לרכישת נכס אחר להשקעה?

בהחלט כן. שימוש בכספי המשכנתא לרכישת נכס נוסף תקל על הבנק להעניק לכם את הכסף שכן הנכס הנוסף ישמש גם הוא כרשת ביטחון עבור הבנק ועל כן ירגיש יותר בנוח להעניק לכם את הכסף. למעשה כאשר הבנק ידע שהכסף הולך לרכישת נכס נוסף ולא כסף שהולך להיזרק על חובות, ריביות והלוואות אחרות או הוצאות חודשיות שוטפות שלא באמת יפתרו לכם את הבעיות הכלכליות הוא יהיה יותר נכון להעניק לכם את המשכנתא ואף ללכת לקראתכם עם תנאים טובים.

מה לגבי משכנתא לרכישת נכס גדול יותר שאנו עתידים לגור בו?

בהנחה שאתם זוג שהתחתן בגיל 25 ובגיל 27 כבר לקח משכנתא ל20 שנה ורכש דירה בעיר. לאחר כמה וכמה שנים המשפחה מתרחבת ואתם צריכים לעבור לבית גדול יותר. הבית הגדול יותר עולה יותר כסף אבל הצלחתם לחסוך רק מעט כסף אבל במקביל לשלם את המשכנתא מדי חודש. ובכן במקרה כזה מדובר במחזור משכנתא לטובת רכישת נכס למגורים או נטילת משכנתא חדשה כתוספת לנכס הקיים בשווי עד 50% מהערך של הנכס החדש. לעתים תוכלו לזכות באחוז גבוה יותר בהתאם למצבכם הכלכלי וההתנהלות שלכם בחשבון, כמו גם שווי הנכס החדש ועוד. 

שאלות ותשובות

הבנק הוא גוף פיננסי עסקי. הוא מרוויח מהריביות של ההלוואות שהוא מספק, לרבות שוק המשכנתאות. הדבר היחיד שמעניין את הבנק בעת הענקת ההלוואה הוא כושר ההחזר של הלווה ורמת הסיכון. במידה ויש לכם נכס בבעלותכם שהוא בעל ערך גבוה מהסכום שאתם מבקשים הרי שהבנק יכול להיות רגוע בלהעניק לכם את ההלוואה כיוון שהוא יודע שבמידת הצורך הוא יוכל למכור את הנכסים ולהחזיר לעצמו את כספו.

יש סוגים שונים של מסלולי משכנתא ומסלולי ריבית. יש ריבית משתנה, ריבית קבועה, צמוד מדד או לא צמוד מדד, צמוד לריבית הפריים של בנק ישראל וכו'. הריביות המשתנות עשויות להשפיע גם על גובה ההחזר החודשי.

צרו עמנו קשר באתר או בטלפון וצוות המומחים של קפיטל אפ ישמח ללוות אתכם בתהליך צעד אחר צעד לאורך כל הדרך. החל משלב הכנת המסמכים והחישובים לגבי אפשרויות המשכנתא המתאימים ביותר עבורכם, דרך בדיקת כדאיות נטילת המשכנתא ועד הבנק וההתנהלות מול הבנק.

ניתן לבקש משכנתא על נכס קיים בגובה עד 50% מערכו של הנכס המשועבד. עם הכסף תוכלו לעשות איזה שימוש שתרצו אולם הבנק יעדיף לתת את הכסף לזוגות שחושבים נכון מבחינה כלכלית ויעשו שימוש בכסף לרכוש נכס נוסף להשקעה ולא רק לבזבז את הכסף על חובות.

לתיאום פגישה עם נציג חייגו
077-2304968 או השאירו פרטים:

פתרונות מימון לעסקים

מידע נוסף.

יועצי משכנתאות

הדרך לבית היפה שלכם עוברת בהרבה מאוד כסף שצריך לשלם עליו, כי יוקר המחיה בישראל מוכר וגבוה מאוד, אולם לא

קרא עוד »

יועצי משכנתא

רק כאשר לקוחות הבנקים מספרים על החיסכון העצום שהם חסכו בתשלומי המשכנתא לאחר מחזור משכנתאות הם מבינים כמה היה חשוב

קרא עוד »

יועץ משכנתאות

מפתיע שדווקא בעסקה הגדולה של חייהם, ולמרות שמגלים מידע חדש בכל שנה על העלויות הגבוהות מדי של המשכנתא, רוכשי דירות

קרא עוד »

חיסכון במשכנתא

כששוק הנדל"ן עולה בחדות גבוהה כל כך כפי שקורה לאחרונה זה הזמן לשקול להקדים את ההתייקרות במחירים ולרכוש דירה. המשותף

קרא עוד »

משכנתא חדשה

כאשר זוג מסוים הולך לבנק כדי לבחון את האפשרות של משכנתא חדשה הדבר הראשון שהוא נחשף אליו הוא כמות גדולה

קרא עוד »

ייעוץ משכנתאות

תחום המשכנתאות הוא תחום רחב ידיים ובנוסף לכך גם ההלוואה הגדולה ביותר שאדם ממוצע לוקח בחייו. על כן אתם לא

קרא עוד »
פתרונות מימון לעסקים

הלוואה מהירה

פתרונות מימון לעסקים

התחברות ללקוחות קיימים