משכנתא לנכס מסחרי

דווקא בימים שבהם אנשים מאבדים את מקומות העבודה שלהם יש דרך נוספת להכניס הכנסות וזה באמצעות השקעות שיכולות להניב לכם תשואה. הדרך הטובה לעשות את זה היא כמובן ללכת על נכס מסחרי בטוח ואז להתחיל להניע את המיזם, אבל לפני כן מומלץ לעשות מעט עבודת תחקיר כדי להבין במה מדובר וכיצד משיגים את המימון שנועד למיזם כזה. בדיוק כפי שאנשים מצליחים לקנות בית לעצמם בעזרת מימון שהם מתחייבים להחזיר במשך שנים, כך גם אפשר לקנות נכסי נדל"ן או נכס מסחרי אחר ולהתחיל להרוויח הכנסה פסיבית. כמובן שחובה לעשות את זה נכון מבלי להתחייב לסכומים שאינכם יכולים לשלם ולכן יש לעשות את עבודת השטח קודם כדי לוודא שאתם עובדים נכון ויודעים את כל הפרטים.

מהי משכנתא לנכס מסחרי?

משכנתא בכלל היא הלוואה שלוקחים כדי לממן קניית נכס נדל"ני שיכול להיות בית, בניין, דירה או שטח או חלק במתחם כלשהו, ואתם זקוקים למימון גבוה כדי לקנות אותו. משכנתא למימון קניית נכס מסחרי היא למעשה הלוואה שאינה נמצאת תחת פיקוח ורגולציה ולכן יש לכל בנק את השיקולים שלו למי לתת ועד כמה לממן את הנכס שלו. ההלוואה נקראת משכנתא משום שהנכס שלכם ממושכן לבנק אולם בהליך אחר. כל בנק יבדוק אתכם ועד כמה לתת בכם אמון ולכן המסלול לקבלת משכנתא כזאת הוא בכל מקרה מסלול בירוקרטי להוכחת היכולת שלכם וכדאיות העסקה בכל מקרה. 

מהו נכס מסחרי שאפשר להשקיע בו ולמה זה טוב?

כל נכס נדל"ני להשקעה מיועד להפקת תשואה כתוצאה משכירות ולאו דווקא ממכירתו. המכירה יכולה להיעשות בעתיד לאחר השבחה שלו כתוצאה משיפוצים או כתוצאה מכך שהאזור שבו הוא מוקם זוכה לפיתוח על פי תכניות בנייה מקומיות, אבל בעיקרון, כל נכס כזה מניב לבעליו דמי שכירות ומזה חיים ומחזירים את המשכנתא שנלקחה לקנייתו. כל מה שאמור להניב לכם תשואה פסיבית כתוצאה משכירות שישלמו לכם מבלי שתצטרכו לעבוד למענה. רוב המשקיעים בנכסים כאלה משקיעים בדרך כלל בדירות ולא בנכסים מסחריים, אולם מגמות שונות שמסתמנות במדיניות הכלכלית מניעות משקיעים לעבר נכסים מסחריים במקום דירות ובתים למגורים. זה יכול להיות בגלל ייקור מס רכישה, העלאת המיסים מהכנסות משכר דירה או בגלל הגבלות על גובה המינוף שאפשר לקחת למטרה זאת. מכל מקום, המגמה היום היא להשקיע בנכסים מסחריים כמו חנויות, משרדים, שטחים לבנייה כזאת ועוד, במקום בתים ודירות.

האם כדאי להשקיע בנכס מסחרי?

  • הכנסות גבוהות בהרבה שאפשר לגבות מנכסים מסחריים לעומת נכס פרטי למגורים למ"ר. ככל שהעסק מצליח יותר והאזור אטרקטיבי כך גם השכירות גובהה יותר.
  • אם יש לקח שלמדנו בשנת הקורונה זה שהנכסים המסחריים יכולים להיקלע למשבר, אבל הם יהיו הראשונים שיוכלו ליהנות מהחזרה לשגרה וגם להתאושש. 
  • דיירים בדירות פרטיות ובבתים עשו את השיקולים שלהם ולפעמים עזבו דירות או נקלעו למצבים של חוסר יכולת לשלם שכר דירה, כשעסקים יכולים להבטיח את עצמם גם מבחינת הדיווחים על הפסדים. 
  • גם בשנות משבר כלכלי יש לא מעט עסקים שמצאו את הדרך להתמודד בצורה יפה עם קשיים וסגרים והם החליטו למצוא את הדרך להמשיך לעבוד, למכור, לייצר, גם כאשר יש משבר עולמי. בישראל זה חזק במיוחד משום שאלפי עסקים נפתחים בשנה ודורשים מקום ייעודי לעבוד בו ולייצר הכנסות, כך שזהו מנוף חזק שאף ממשלה לא יכולה להתעלם ממנו וזה יהיה תמיד בראש דאגותיה – החייאת גורמי הצמיחה במשק כדי שימשיכו לעבוד. 

מה חשוב לדעת לפני שמשקיעים בנכס מסחרי?

כדי לקנות את הנכס הנכון חובה לבדוק עם עצמכם עד כמה אתם מכירים את האזור ומוכנים ללמוד עליו כדי להעריך את ההשקעה שלכם נכון. יש נתונים רבים שצריך לבדוק ולברר לפני שבוחרים בנכס לקנייה וזה כולל לא רק בעלות על הנכס, אלא גם מה מצבו, האם וכמה תצטרכו להשקיע בו כדי להפוך אותו לראוי לשימוש או שאתם בוחרים בנכס שמנוהל על ידי חברת ניהול שמטפלת בו בשבילכם? יש לקבל תחזיות לשנים הבאות כדי להבין מה ישפיע על שווי הנכס ועל הביקוש לו באזור שבו קניתם ומי הם הלקוחות הפוטנציאליים שלכם? את כל השאלות האלה ישאלו אתכם גם מי שילווה לכם את הכסף לקנות אותו ולכן כדאי שתדעו לענות על כל השאלות ולספק נתונים עדכניים. כמו כן, מכיוון שההכנסה מחויבת במס, יש להירשם כעוסק מורשה ולקבל ליווי של רו"ח לטיפול בגביית המיסים והדיווח על ההכנסות.

ממי לוקחים משכנתא לנכס מסחרי?

בניגוד למשכנתא לדירה למגורים, בנקים אינם נותנים משכנתא לנכס מסחרי אלא נותנים הלוואה בתנאים שונים ותחת כללים אחרים מאלה שמחלים על דירות. לכן, יש גופים מסחריים שונים שנותנים משכנתאות כאלה למימון והם גופים פרטיים חוץ בנקאיים, שאצלם יש לפעמים תנאים שונים מאחרים וטובים מהם. מומלץ לערוך סקר שווקים לפני כן.

שאלות ותשובות

תשואה גבוהה יותר וסיכויי מכירה טובים יותר במחיר גבוה מהמחיר שקניתם. פחות התעסקות עם דיירים ובעיות שונות.

כן, במיוחד אם יש לו היכרות טובה עם האזור שהוא רוצה לקנות בו וברור לו שהוא עדיין לא מיצה את הפוטנציאל שלו. זה אומר שתוכלו למצוא נכס במחיר טוב ולהרוויח עליו.

יש גופים פרטיים שמציעים משכנתאות בתנאים טובים מהבנקים ומוכנים ללכת לקראתכם, כמו אצלנו בקפיטל אפ, חברת מימון פרטית שמתמחה בעסקים.

בבנקים יש רק שני מסלולים. אצלנו אפשר לקבל משכנתא בתאנים שמתאימים גם לכם ולמצבכם, בכפוף למצב הנכס ולתכנית העסקית שלכם.

לתיאום פגישה עם נציג חייגו
077-2304968 או השאירו פרטים:

פתרונות מימון לעסקים

מידע נוסף.

יועצי משכנתאות

הדרך לבית היפה שלכם עוברת בהרבה מאוד כסף שצריך לשלם עליו, כי יוקר המחיה בישראל מוכר וגבוה מאוד, אולם לא

קרא עוד »

יועצי משכנתא

רק כאשר לקוחות הבנקים מספרים על החיסכון העצום שהם חסכו בתשלומי המשכנתא לאחר מחזור משכנתאות הם מבינים כמה היה חשוב

קרא עוד »

יועץ משכנתאות

מפתיע שדווקא בעסקה הגדולה של חייהם, ולמרות שמגלים מידע חדש בכל שנה על העלויות הגבוהות מדי של המשכנתא, רוכשי דירות

קרא עוד »

חיסכון במשכנתא

כששוק הנדל"ן עולה בחדות גבוהה כל כך כפי שקורה לאחרונה זה הזמן לשקול להקדים את ההתייקרות במחירים ולרכוש דירה. המשותף

קרא עוד »

משכנתא חדשה

כאשר זוג מסוים הולך לבנק כדי לבחון את האפשרות של משכנתא חדשה הדבר הראשון שהוא נחשף אליו הוא כמות גדולה

קרא עוד »

ייעוץ משכנתאות

תחום המשכנתאות הוא תחום רחב ידיים ובנוסף לכך גם ההלוואה הגדולה ביותר שאדם ממוצע לוקח בחייו. על כן אתם לא

קרא עוד »
פתרונות מימון לעסקים

הלוואה מהירה

פתרונות מימון לעסקים

התחברות ללקוחות קיימים