ייעוץ משכנתאות

תחום המשכנתאות הוא תחום רחב ידיים ובנוסף לכך גם ההלוואה הגדולה ביותר שאדם ממוצע לוקח בחייו. על כן אתם לא רוצים להקל ראש בהלוואה זו או בתנאים המוצעים לכם ואתם בוודאי לא רוצים לקחת את האופציה הראשונה שהבנק מציע לכם. ייעוץ משכנתאות הוא שירות חשוב מאוד אולם הוא גם מזמן אליו לא מעט חאפרים ולכן חשוב לוודא היטב עם מי אתם עובדים וכיצד באמת הוא יכול לעזור לכם. אנו בקפיטל אפ אוהבים שהכול נעשה בצורה יסודית וגלויה מול הלקוחות שלנו אז בואו נעשה קצת סדר.

ראשית – ההבדל בין יועץ המשכנתאות של הבנק ליועץ משכנתאות חיצוני:

לאור משבר הדיור בישראל המחריף מדי שנה כמעט כל זוג המעוניין לרכוש דירה צריך בסופו של דבר ליטול משכנתא כחלק בלתי נפרד מהתהליך. בשנת 2014 למשל נלקחו משכנתאות בשווי הגבוה מ51 מיליארד שקלים בישראל ומאז הסכומים רק הולכים ועולים. כאשר מדובר בהלוואה של מאות אלפי שקלים ויותר אתם חייבים לקחת שירות ייעוץ משכנתאות. מי לא ירצה להשקיע כמה אלפי שקלים בשביל לחסוך עשרות או מאות אלפי שקלים בהחזר המשכנתא? רק אנשים המפחדים ליפול על חאפרים שעשו קורס של כמה שבועות בנושא וחושבים שהם יכולים כעת לייעץ בנושא כבד משקל כמו משכנתא. רגע לפני שנכנס לעומק על איך לבחור את חברת הייעוץ שאתם עובדים עמה בואו נדבר לרגע על ההבדל בין יועץ המשכנתאות של הבנק ליועץ משכנתאות חיצוני.

יועץ המשכנתאות של הבנק הוא איש המקצוע שהבנק ישלח אתכם אליו כאשר תרצו לבדוק אפשרות עבור משכנתא חדשה מאותו הבנק. ככל הנראה מדובר באדם מיומן, מנוסה, העוסק בתחום במשרה מלאה ובעל תואר ראשון או שני בתחום הקשור בכלכלה. הכול נראה בסדר למעט בעיה אחת קטנה – אותו יועץ הוא עובד של הבנק והוא נמדד במהלך החודש בהיקף ההלוואות שהוא דוחף ללקוחות ובהתאם כמובן למסלולי המשכנתא המיטיבים יותר עם המעסיק שלו. זה מובן מאליו שאותו עובד רוצה לייצג את האינטרס של המעסיק שלו שמשלם לו משכורת שכן המעסיק רוצה להרוויח יותר כסף מכם. הבעיה היא שזה לא מתכתב עם הצרכים והרצונות שלכם. משום כך אתם רוצים לפנות לטובת ייעוץ משכנתאות חיצוני שמקבל מכם תשלום על השירות כדי לרצות את האינטרסים שלכם. רוצים סיבה נוספת? ייתכן ולא תרצו לחשוף לבנק את כל הנתונים אודות מצבכם הכלכלי כדי שהוא לא יסרב לבקשה שלכם למשכנתא. ליועץ חיצוני אתם יכולים לספר את הכול באופן מלא ובהתאם למצב האמיתי שלכם ניתן יהיה להכין תמהיל משכנתא שבאמת יתאים לכם.

שירותי ייעוץ משכנתאות באמצעות חברת ייעוץ חיצונית – מה הוא כולל?

ייעוץ משכנתאות מקצועי הוא הליך הכולל פגישה בין יועץ המשכנתאות לזוג מבקשי המשכנתא (לעתים יותר מפגישה אחת). בפגישה זו היועץ יערוך ראיון מקיף עם בני הזוג על מצבם הכלכלי הנוכחי, כולל שואלות אודות העבודה, אפיקי ההכנסה, הוצאות, הלוואות נוספות ועוד. המטרה של הריאיון היא לאסוף כמה שיותר מידע שבאמצעותה יוכל היועץ לבנות את תמהיל המשכנתא המומלץ ביותר לאחר הבנת צרכי הלקוח לעומק. ישנם 13 מסלולי משכנתא אפשריים ותמהיל משכנתא בנוי יותר ממסלול אחד כיום. אינכם צריכים להכיר את המסלולים לעומק או לעבור קורס במשכנתאות או בכלכלה. אתם צריכים להציג את הנתונים המדויקים ביותר ליועץ ששכרתם ולאפשר לו לבנות עבורכם את התמהיל המתאים ביותר. לבסוף חברת ייעוץ משכנתאות שתעבדו עמה (או היועץ שתעבדו עמו) יפעל ביחד אתכם לטובת השגת התמהיל המומלץ מהבנקים השונים. חברת ייעוץ עם קשרים חזקים מול הבנקים למשל תוכל לסייע לכם בנושא כיוון שהם מפנקים לקוחות טובים אל הבנקים באופן קבוע ולכן הבנקים נוטים ללכת לקראתם בשולחן המשא ומתן.

איך לבחור חברת ייעוץ משכנתאות חיצונית?

  • הכשרה מקצועית – אין רגולציה לגבי מי יכול לספק שירותי ייעוץ משכנתאות ומי לא. משום כך אתם רוצים לבדוק תחילה את ההכשרה המקצועית של אותו יועץ המונה מטעם חברת הייעוץ לעבודה מולכם. האם היועץ עבר קורס של כמה שבועות בתחום והוא חושב שהוא יועץ משכנתאות כעת? או האם יש לו ניסיון עבר של שנים בעבודה בתחום בבנק או בחברה אחרת? אולי ניסיון בכלכלה והכרת עולם המשכנתאות וההלוואות? תואר ראשון/שני בכלכלה? וכו'
  • ניסיון – אין תחליף לניסיון ממש כמו בכל תחום.
  • קשרים – האם לחברה יש קשרים טובים מול הבנקים? חברה חזקה היא חברה עם קשרים חזקים. אם חברת הייעוץ מפנה לבנקים לקוחות שלא עומדים בתנאי המשכנתא ויש להם תשלומים חוזרים וכד' – הבנק מסמן את חברת הייעוץ לרעה. לעומת זאת אם החברה מביאה לבנק לקוחות טובים לבנק יהיה אינטרס להמשיך לעבוד עם החברה וגם ללכת לקראתה בשולחן המשא ומתן ועזרה ללקוחותיה.

מדוע קפיטל אפ היא הבחירה האידיאלית עבורכם?

קפיטל אפ הינה חברת ייעוץ משכנתאות מובילה שתמיד עומדת לצד הלקוח ומעוניינת להשיג עבורו את המשכנתא הטובה ביותר לצרכיו. דרך החברה תוכלו ליהנות מהליך ביורוקרטי קצר יחסית, לאפשר ליועצי החברה לעשות את כל העבודה עבורכם מול הבנקים וליהנות מהקשרים הענפים של החברה מול הבנקים השונים. החברה תלווה אתכם באופן מלא החל משלב השיחה הראשונית ועד לקבלת הכסף בפועל. יועצי החברה בעלי ניסיון רב שנים בתחום ומתמחים במשכנתאות והלוואות גדולות. לפרטים נוספים צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם!

איך יודעים שנוכל לחסוך כסף בעלויות המשכנתא?

יועץ משכנתאות מקצועי ומנוסה יעשה שימוש בידע ובניסיון שלו כדי להעריך את המשכנתא הטובה ביותר גם לטווח הקרוב וגם לטווח הרחוק ובהתאם לתמהיל המתאים עבורכם גם לחסוך בעלויות המשכנתא לאורך זמן. אז איך אתם יודעים שתוכלו לחסוך באמת בעלויות המשכנתא? ובכן זה כמו לנסוע מתל אביב לחיפה דרך באר שבע. היועץ לא באמת ידע להגיד לכם כמה זמן תחסכו וכמה דלק בזבזתם אבל הוא ידע להגיד לכם שזה לא המסלול האידיאלי עבורכם להגיע מתל אביב לחיפה וידע מסלול טוב ומשתלם יותר. כך גם במשכנתאות.

כמה עולה שירות ייעוץ משכנתאות?

העלות עשויה להשתנות בהתאם לסוג והיקף השירות, בין חברת ייעוץ ליועץ פרטי ובין יועץ אחד לאחר. בדרך כלל העלויות יהיו בין 5 ל-10 אלף ₪ עבור הייעוץ והליווי, כולל ההתנהלות מול הבנקים שכן ללא ההתנהלות מול הבנקים העלויות עשויות לרדת בחצי. כמובן שמדובר בסכום קטן ביחס למה שיועץ המשכנתאות חוסך לכם.

האם כדאי לשכור שירות ייעוץ משכנתאות חיצוני או להסתמך על השירות בבנק?

כאשר אתם מסתמכים על ייעוץ המשכנתא של הבנק העובד של הבנק תמיד ישקף את האינטרסים של הבנק לכן הסיכוי שלכם לקחת משכנתא שבאמת מתאימה לצרכים שלכם היא נמוכה. עם יועץ משכנתאות חיצוני האינטרס שלו הוא לעזור לכם כלקוחות שלו להשיג את הטוב ביותר עבורכם.

כמה ניתן לחסוך בהוצאות המשכנתא?

קשה לומר כמה בדיוק ניתן לחסוך כיוון שזה נתון שיתגלה רק לאורך השנים אולם מאינספור משכנתאות שטיפלנו בהם לאורך השנים החיסכון מגיע לפחות לכמה עשרות אלפי שקלים לאורך התקופה ולעתים רבות גם למאות אלפי שקלים (תלוי בגודל ההלוואה). אפשר כמובן לבצע הערכה גסה מול יועץ המשכנתאות אולם יש לקחת בחשבון שהוא לא יוכל לתת לכם נתון מדויק.

לתיאום פגישה עם נציג חייגו
077-2304968 או השאירו פרטים:

פתרונות מימון לעסקים

מידע נוסף.

יועצי משכנתאות

הדרך לבית היפה שלכם עוברת בהרבה מאוד כסף שצריך לשלם עליו, כי יוקר המחיה בישראל מוכר וגבוה מאוד, אולם לא

קרא עוד »

יועצי משכנתא

רק כאשר לקוחות הבנקים מספרים על החיסכון העצום שהם חסכו בתשלומי המשכנתא לאחר מחזור משכנתאות הם מבינים כמה היה חשוב

קרא עוד »

יועץ משכנתאות

מפתיע שדווקא בעסקה הגדולה של חייהם, ולמרות שמגלים מידע חדש בכל שנה על העלויות הגבוהות מדי של המשכנתא, רוכשי דירות

קרא עוד »

חיסכון במשכנתא

כששוק הנדל"ן עולה בחדות גבוהה כל כך כפי שקורה לאחרונה זה הזמן לשקול להקדים את ההתייקרות במחירים ולרכוש דירה. המשותף

קרא עוד »

משכנתא חדשה

כאשר זוג מסוים הולך לבנק כדי לבחון את האפשרות של משכנתא חדשה הדבר הראשון שהוא נחשף אליו הוא כמות גדולה

קרא עוד »
הלוואה לנדל"ן

הלוואה לנדל"ן

תחום הנדל"ן מאפשר לאנשים רבים לייצר הכנסה נוספת (או עיקרית) על ידי השקעה בנכסים שונים, השכרתם או מכירתם ברווח לאחר

קרא עוד »
פתרונות מימון לעסקים

הלוואה מהירה

פתרונות מימון לעסקים

התחברות ללקוחות קיימים