מה היא ריבית מקובלת להלוואה?

הריבית היא תוספת על סכום ההלוואה אותה מקבל הצד המלווה מהצד הלווה וכך למעשה כדאי לו מבחינה כלכלית להעניק את ההלוואה. הריבית המקובלת עשויה להשתנות בין סוג הלוואה אחד לאחר, בין גוף פיננסי אחד לאחר המספקים את ההלוואה, בהתאם לרמת הסיכון, לנתוני האשראי של מבקש ההלוואה, אורך הפריסה של החזרי ההלוואה ועוד. אותה סוג הלוואה באותו סדר גודל ולפריסה דומה יכולה לשאת ריבית שונה בין גופים שונים מעצם מידת התחרות והרצון שלהם לזכות בלקוח. 

יכולת מיקוח מול הבנק:

האופציה הראשונה בדרך כלל אליה נפנה לטובת קבלת הלוואה תהיה הבנק שלנו. עד היום כמעט ולא היה לכם אפשרויות מיקוח מול הבנק. במידה והמצב הכלכלי שלכם לא טוב ואתם מסומנים ברמת סיכון גבוהה עדיין לא תהיה לכם אופציה למיקוח מול הבנק, אולם בכל מקרה אחר של אדם ממוצע נטול חובות והלוואות או בעל תנאי אשראי טובים גם בהנחה שכבר יש לו הלוואה מסוימת בחשבון – יוכל להתמקח עם הבנק או הגוף הפיננסי אליו הוא פונה עם בקשת ההלוואה כדי לקבל תנאי הלוואה נוחים יותר. כיום ניתן לבדוק סקר שוק בקלות דרך האינטרנט, לבדוק ריביות מומלצות, לבדוק הצעות ופרסומים של בנקים וגופים פיננסיים שונים לגבי הלוואות אטרקטיביות עם ריביות השואפות לאפס ועוד. בשל רמת התחרויות, כמות הגופים החדשים בעלי אישור מטעם משרד האוצר להעניק הלוואה ובין התחרות בין הבנקים השונים תוכלו כעת להתמקח עם הבנק לגבי גובה ההלוואה או לקחת אותה ממקור מורשה אחר בתנאים אטרקטיביים יותר.

הלוואה בנקאית או חוץ בנקאית? כיצד הריבית מושפעת?

אחת השאלות הנפוצות ביותר כאשר בוחנים את נושא הריבית וקבלת הלוואה בכלל היא האם לפנות לבנק או לגוף חוץ בנקאי. יש שסוברים שהלוואה בבנק תעניק הלוואה בתנאים אטרקטיביים יותר ואחרים ממליצים על הגופים החוץ בנקאיים. אין החלטה גורפת בעניין וזה גם עשוי להשתנות בין גוף אחד לאחר, תנאי הלוואה והמוניטין הכלכלי של מבקש ההלוואה. לכן אין צורך לייחס לכך חשיבות גבוהה במיוחד. מה שחשוב הוא כמובן לקבל את ההלוואה מגוף מפוקח ומאושר מטעם משרד האוצר להענקת הלוואות במדינת ישראל. 

סוג הריבית בהלוואות:

בשל העובדה שהבנקים מחויבים לדווח על הריבית הממוצעת של ההלוואות שהם מספקים לצורך פיקוח על הבנקים, ושנתונים אלה מתפרסמים, הבנקים שואפים לכך שהממוצע יהיה אטרקטיבי ובכך ימשוך לקוחות נוספים אליהם. הנתונים המתפרסמים מוצגים בשני מסלולים: ריבית שקלית וריבית צמודה למדד. בדרך זו תוכלו לבדוק את הנתונים המתפרסמים לאותה שנה לגבי הריביות הממוצעות שהבנק מעניק לפי סוג הריבית ולוודא היכן התנאים שאתם מקבלים מהבנק בהתאם לממוצע. כמובן שנתונים אלה עשויים להשתנות ככל שרמת הסיכון במתן ההלוואה עבורכם עולה, ככל שהסכום של ההלוואה גדולה יותר או מתפרס לזמן רב יותר. כך למשל בדרך כלל הלוואה לרכישת רכב (שבה משעבדים את הרכב כנכס) תהיה בריבית נמוכה יותר מהלוואה לכל מטרה. הלוואה לסטודנטים לרוב תהיה בריבית אטרקטיבית ובתנאים פחות נוקשים בשל העובדה שמרבית הסטודנטים יסיימו את הלימודים ויהיו עם תעודת מקצוע ביד שיגדיל את הסיכוי שלהם להשתלב בשוק העבודה בעבודה מסודרת וקבועה. 

מי היא הריבית המקובלת/הממוצעת להלוואה?

הריבית הממוצעת נעה בין כמה אחוזים בהתאם לסוג ההלוואה וסוג הריבית. ריבית צמודה למדד תהיה באזור 2.5% ואילו ריבית שקלית לא צמודה למדד תהיה באזור 4.5-5%. ככל שההלוואה תהיה פרוסה לתקופת החזר ארוכה יותר כך הריבית תעלה. לא פעם נשמע שהבנקים אף נותנים הלוואות בריביות של 8-12 אחוז וגם גופים חוץ בנקאיים מסוימים שמעניקים מצד אחד הלוואות ב3-4 אחוזים ריבית ומצד שני הלוואות ב10-15 אחוז ריבית. התנאים כאמור משתנים בין בקשה אחת לאחרת.

הלוואה חוץ בנקאית – האם זה כדאי?

אנו יודעים שבמרבית המקרים פונים תחילה אל הבנק לקבל הלוואה אולם אם תבחנו את האפשרויות המלאות העומדות בפניכם לפני שאתם חותמים על ההלוואה בבנק תגלו עולם שלם. כיום יש עשרות רבות של חברות וגופים פיננסיים חוץ בנקאיים המעניקים הלוואות בכל סדר גודל ולכל צורך פרטי או עסקי. תוכלו לבדוק את האפשרויות העומדות בפניכם, להשוות את תנאי ההלוואה, גובה ההלוואה ואת הריבית שלה וכך להבטיח לעצמכם שתקבלו החלטה מושכלת וחכמה יותר. חברות כמו בתי השקעות, קרנות שונות, חברות ביטוח, חברות אשראי וגופים אחרים יכולים לספק לכם תנאים תחרותיים ואטרקטיביים יותר ברוב המקרים ובתנאים פחות נוקשים מאלה הנדרשים בבנק.

איך קפיטל אפ יכולה לעזור לכם לזכות בהלוואה עם ריבית אטרקטיבית?

חברת קפיטל אפ פתרונות מימון לעסקים מלווה אנשים רבים בקבלת הלוואות לצרכים שונים. החברה פועלת בעיקר בהלוואות גדולות בין אם לפרטיים ובין אם לעסקים. אם אתם זקוקים להלוואה גדולה צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ואנו נשמח לעדכן אתכם באופציות האפשריות למסלולי הלוואה עם החברות עמן אנו משתפים פעולה המספקות תנאים מיוחדים ללקוחותינו. 

שאלות ותשובות

פונים אלינו בחברת קפיטל אפ ואנו כבר נדריך אתכם בתהליך ובגופים אליהם נפנה עבורכם לטובת קבלת ההלוואה.

הריבית עשויה להשתנות בין בקשה אחת לאחרת ובהתאם לגוף המלווה ותנאיו. כמובן שאתם לא מתחייבים לקבלת הלוואה כלשהי מבלי שתהיו מודעים לתנאי ההלוואה ולאופציות העומדות בפניכם.

אין תשובה חד משמעית. כדאי בהחלט לבחון את האפשרויות העומדות בפניכם ולבחור את האופציה הטובה ביותר עבורכם.

דירוג האשראי של מבקש ההלוואה עשוי לא רק להשפיע על הסיכוי שלכם לקבל ההלוואה אלא גם על גובה הריבית שלכם. אלו הם הנתונים המסתמכים על ההיסטוריה הכלכלית שלכם והמצב הנוכחי.

לתיאום פגישה עם נציג חייגו
077-2304968 או השאירו פרטים:

פתרונות מימון לעסקים

מידע נוסף.

יועצי משכנתאות

הדרך לבית היפה שלכם עוברת בהרבה מאוד כסף שצריך לשלם עליו, כי יוקר המחיה בישראל מוכר וגבוה מאוד, אולם לא

קרא עוד »

יועצי משכנתא

רק כאשר לקוחות הבנקים מספרים על החיסכון העצום שהם חסכו בתשלומי המשכנתא לאחר מחזור משכנתאות הם מבינים כמה היה חשוב

קרא עוד »

יועץ משכנתאות

מפתיע שדווקא בעסקה הגדולה של חייהם, ולמרות שמגלים מידע חדש בכל שנה על העלויות הגבוהות מדי של המשכנתא, רוכשי דירות

קרא עוד »

חיסכון במשכנתא

כששוק הנדל"ן עולה בחדות גבוהה כל כך כפי שקורה לאחרונה זה הזמן לשקול להקדים את ההתייקרות במחירים ולרכוש דירה. המשותף

קרא עוד »

משכנתא חדשה

כאשר זוג מסוים הולך לבנק כדי לבחון את האפשרות של משכנתא חדשה הדבר הראשון שהוא נחשף אליו הוא כמות גדולה

קרא עוד »

ייעוץ משכנתאות

תחום המשכנתאות הוא תחום רחב ידיים ובנוסף לכך גם ההלוואה הגדולה ביותר שאדם ממוצע לוקח בחייו. על כן אתם לא

קרא עוד »
פתרונות מימון לעסקים

הלוואה מהירה

פתרונות מימון לעסקים

התחברות ללקוחות קיימים