הלוואות בערבות מדינה – איך זה עובד?

הדבר הכי חשוב בהפעלה של כל עסק היא קודם כל שמירה על תזרים כלכלי מאוזן. ללא כסף לא תוכלו לתפעל את העסק שלכם, לשלם עבור שכירת המקום, לשלם מיסים, לרכוש סחורה, להקים קמפיין פרסום, לשלם לעובדים ועוד. משום כך בפתיחה של עסק חדש ממליצים ליזמים המעוניינים להקים את העסק לבנות תוכנית עסקית מקצועית שתהווה תכנון ולימוד מקצועי של השטח כולל בפאן הכלכלי וכיצד העסק עשוי להיות מושפע מבחינה כלכלית בשנים הראשונות שלו. עסק קיים שכבר מכיר בחשיבות של הכסף, ייתכן ויזדקק לסכום כסף נוסף בשביל מחזור הלוואות יקרות יותר, תשלום חובות ותשלומים שוטפים בחודשים לחוצים או עסק המצליח ורוצה להתפתח וזקוק לסכום כסף נוסף כדי לעשות זאת. לצורך כך הלוואה בערבות המדינה.

מהי הלוואה בערבות המדינה?

הלוואות בערבות המדינה הן הלוואות בנקאיות לכל דבר, אולם מוגשות לקרן מיוחדת מטעם המדינה התומכת בפיתוח וקידום עסקים בישראל. המדינה מבינה כי ככל שיש יותר עסקים וככל שהם יותר מצליחים ומתפתחים כך יש יותר מקומות עבודה לאזרחים, אינפלציה נמוכה יותר וכלכלה משגשגת יותר. מרבית מקומות העבודה בישראל הן למעשה בעסקים קטנים עד בינוניים. אותה קרן בערבות המדינה מיועדת על מנת לסייע בפיתוח עסקים חדשים וסיוע לעסקים קיימים. המדינה מספקת ערבות לרוב כספי ההלוואה, כאשר מבקש ההלוואה אחראי לחלק הנוסף (בדרך כלל בין 10% ל-30% מסך ההלוואה). הייחודיות של הלוואה זו מתבטאת בעיקר בריבית הנמוכה שהבנק מחויב לתת לכם וכן בפריסת ארוכת טווח. ניתן אף לבקש גרייס של חצי שנה מתשלומי הקרן של ההלוואה כדי ליהנות מהוצאות מופחתות בזמן זה ולהרוויח אותו לצורך פיתוח וקידום העסק.

מי מספק את ההלוואה וכיצד עובד עניין הערבות?

ההלוואה כאמור מסופקת על ידי בנקים המשתפים פעולה עם הקרן בערבות המדינה לסיוע לעסקים בישראל. את ההלוואה אתם מבקשים מהקרן בערבות המדינה ולא ישירות מהבנק. אתם תצטרכו לבנות תוכנית עסקית מקצועית וריאלית שתשקף את פעילות העסק, מחקר שוק, תכנון כלכלי ותכנון מקצועי של העסק ב5 השנים הראשונות שלו. אתם תכללו בתוכנית גם תחזיות פסימיות וגם אופטימיות כדי שהתוכנית תשקף ריאליות ככל האפשר מה שיגדיל את הסיכוי שלכם לקבל את ההלוואה. לאחר קבלת האישור תעודכנו לגבי הסכום שאושר לכם על ידי הקרן ואת הבנק אליו אתם תצטרכו ללכת כדי לפדות ולנהל ממנו את ההלוואה וההחזרים החודשיים. בדרך כלל תתבקשו להציג הון אישי של עד 30% מגובה ההלוואה שאתם מבקשים אולם במקרים מסוימים פחות מכך ואילו הקרן בערבות המדינה תהיה ערבה ליתר הסכום. 

סוגי מסלולים של הלוואות מדינה:

קיימים מספר מסלולים לקבלת הלוואה בערבות המדינה. ביניהם: מסלול הון חוזר, מסלול השקעות ומסלול להקמת עסק חדש. שני המסלולים הראשונים מיועדים לעסקים קיימים המעוניינים לבקש הלוואה עבור תשלומים שוטפים ו/או פיתוח וקידום של העסק, רכישת ציוד חדש, פתיחת סניף נוסף וכו'. המסלול השלישי הוא עבור יזמים המעוניינים להקים עסק חדש וזקוקים לכסף ראשוני להקמה ותפעול העסק.

מהם התנאים לקבלת הלוואה בערבות המדינה?

כאשר תרצו להגיש בקשה להלוואה תגלו מספר מסלולים אפשריים או מספר קרנות שניתן להגיש אליהן את הבקשה. לכל קרן יהיו התנאים המינימליים שלה להגשת הבקשה. חלק ידרשו הון אישי של 10% בנוסף להחתמת ערבים, חלק יסכימו להעניק את ההלוואה ללא ערבים אך עם 30% הון אישי שלכם ועוד. מלבד תנאי הבסיס יבדקו שאין לכם הגבלות או סימונים בחשבון המעידים על התנהלות כלכלית לקויה בשנים האחרונות. יבדקו שהתוכנית שלכם אכן ריאלית והגיונית מבחינת התחזיות שלכם. יבדקו שהתוכנית שלכם מציגה תוכנית שיווק נכונה ומתאימה לעסק שמראה שאתם יודעים מה אתם עושים.

איך ניתן לקבל הלוואה בערבות המדינה?

המסלול הנכון לקבל הלוואות בערבות מדינה היא לפנות אלינו בחברת קפיטל אפ פתרונות מימון לעסקים, לאפשר לנו להכין עבורכם תוכנית עסקית מקצועית המשקפת את התחזיות הכלכליות והמקצועיות של העסק שלכם תוך בדיקת התחום שלכם ונתונים נוספים. הגשת הבקשה באמצעות חברה מקצועית ומנוסה, בעלת מוניטין רב, שתסייע לכם להגדיל את הסיכוי שלכם לקבל את ההלוואה ועם תנאים אטרקטיביים במיוחד.

שאלות ותשובות

כל מקרה לגופו. לעתים יש אנשים שאינם מקבלים את האישור בשל שאינם עומדים בתנאי הסף ובכל זאת מבקשים להגיש את הבקשה. אחרים עומדים בתנאים הראשוניים אולם הוועדה יכולה להחליט שהציפיות אינן ריאליות או שהרעיון שלא העוסק לא בהכרח טוב לטענתם ולכן אינם מוכנים להעניק לו הלוואה.

אנשים הסוחבים על עצמם מוניטין של בעיות כלכליות או שיקים חוזרים מהשנים האחרונות, חשבון מוגבל ועוד – לא יקבלו הלוואה בערבות המדינה. בעלי עסקים קיימים הנמצאים במצב כלכלי לא טוב ומעוניינים בהלוואה רק כדי להימנע מפשיטת רגל לא לצורך תפעול שוטף או פיתוח של העסק גם כן סיכוי נמוך שיקבלו.

ברוב המקרים לא צריך להחתים ערבים כיוון שהקרן היא זו שערבה לבנק עבור ההלוואה שלכם. חלק מהקרנות מבקשות מכם להחתים ערבים עבורן במידה והתוכנית העסקית שלכם ונתוני האשראי שלכם אינם מרשימים במיוחד והם שוקלים אם כדאי להם לתת לכם הלוואה או לא.

אחד היתרונות הגדולים של הלוואות בערבות מדינה היא ריבית נמוכה יותר. הבנק מוגבל לריבית של פריים + 3.5% אולם בדרך כלל ההלוואה תהיה בריבית נמוכה יותר ואטרקטיבית במיוחד מה שהופך את ההלוואה מסוג זה לאפשרות הראשונה עבור בעלי עסקים, בייחוד יזמים המעוניינים להקים עסק חדש. לפרטים נוספים צרו עמנו קשר באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם.

לתיאום פגישה עם נציג חייגו
077-2304968 או השאירו פרטים:

פתרונות מימון לעסקים

מידע נוסף.

יועצי משכנתאות

הדרך לבית היפה שלכם עוברת בהרבה מאוד כסף שצריך לשלם עליו, כי יוקר המחיה בישראל מוכר וגבוה מאוד, אולם לא

קרא עוד »

יועצי משכנתא

רק כאשר לקוחות הבנקים מספרים על החיסכון העצום שהם חסכו בתשלומי המשכנתא לאחר מחזור משכנתאות הם מבינים כמה היה חשוב

קרא עוד »

יועץ משכנתאות

מפתיע שדווקא בעסקה הגדולה של חייהם, ולמרות שמגלים מידע חדש בכל שנה על העלויות הגבוהות מדי של המשכנתא, רוכשי דירות

קרא עוד »

חיסכון במשכנתא

כששוק הנדל"ן עולה בחדות גבוהה כל כך כפי שקורה לאחרונה זה הזמן לשקול להקדים את ההתייקרות במחירים ולרכוש דירה. המשותף

קרא עוד »

משכנתא חדשה

כאשר זוג מסוים הולך לבנק כדי לבחון את האפשרות של משכנתא חדשה הדבר הראשון שהוא נחשף אליו הוא כמות גדולה

קרא עוד »

ייעוץ משכנתאות

תחום המשכנתאות הוא תחום רחב ידיים ובנוסף לכך גם ההלוואה הגדולה ביותר שאדם ממוצע לוקח בחייו. על כן אתם לא

קרא עוד »
פתרונות מימון לעסקים

הלוואה מהירה

פתרונות מימון לעסקים

התחברות ללקוחות קיימים