קרנות מימון לעסקים

הכסף הוא הכוח המניע של העסק שלנו וגם של החיים הפרטיים שלנו. לא פעם בחיינו נזדקק להלוואה לצורך תפעול שוטף או הקמה של עסק חדש, מניעת החזרה של שיקים או מחזור של כמה הלוואות עם ריבית גבוהה להלוואה אחת מרוכזת עם ריבית אטרקטיבית יותר. במקרים כאלה ואחרים קרנות מימון לעסקים עשויות לסייע לכם. קרנות מימון נועדו כדי לסייע לצמצום הפערים החברתיים במדינה על ידי מתן אשראי לאוכלוסיות חלשות וכן בכל הקשור לעסקים – כדי לסייע לעסקים לקום ולהתקיים שכן מדובר בנתח משמעותי בשוק התעסוקה עבור אזרחי ישראל.

מהן קרנות מימון לעסקים?

קרנות מימון מורכבות מקרנות פילנתרופיות פרטיות לקרנות ממשלתיות. מדובר בתקציבים מיוחדים המנוהלים על ידי הממשלה או גוף פרטי כאמור, אשר נועדו לספק תמיכה כלכלית לאוכלוסיות ומגזרים שונים במדינה. כך למשל יש קרנות המיועדות לסיוע לעסקים, אחרות מיועדות לסיוע לאוכלוסיות חלשות בפריפריה, אחרות מסייעות לנשים במצוקה, חלק לעולים מאתיופיה ועוד. קרנות מימון לעסקים אלו קרנות פרטיות או ממשלתיות המיועדות לצורך הקמה ופיתוח של עסקים בישראל מתוך הבנה שעסקים אלו מסייעים בשיפור ושדרוג השוק הכלכלי בארץ וכמובן מספקים מקומות עבודה לאזרחים. 

קרנות פרטיות או ממשלתיות?

קרן ממשלתית היא קרן המופעלת על ידי ממשלת ישראלית, הפועל דרך אחד ממשרדי הממשלה, לטובת הענקת מענקים, הלוואות או ערבות מדינה להלוואות לצורך פיתוח וקידום של עסקים או מגזרים שונים בחברה וצמצום הפערים החברתיים. בהתייחס כרגע לנושא העסקים – הממשלה מבינה כי ככל שהכלכלה תשגשג ויותר עסקים יקומו ויחזיקו מעמד אז יהיו יותר מקומות עבודה. היא גם יודעת ששוק העסקים הקטנים עד בינוניים בישראל מעסיק 80% מהאוכלוסייה ולכן מקימה קרנות שונות לצורך מימון וסיוע לאותם עסקים בתנאים אטרקטיביים. 

קרן מימון פילנתרופית פרטית תהיה קרן המבוססת על תרומות בעיקר (בדרך כלל על יהודים עשירים ברחבי העולם) כאשר המטרה תהיה לסייע בהלוואות ישירות או במתן ערבות בנקאית להלוואות לעסקים שונים. אלו יכולים להיות עסקים בהקמה או עסקים קיימים הזקוקים לכסף נוסף לגישור פערי תזרים או הון חוזר. 

דוגמאות לקרנות מסוגים שונים:

  • קרן לסיוע עבור עסקים קטנים – המדינה מסייעת עם ערבות בנקאית להלוואות לעסקים קטנים הנמצאים בשלבי הקמה או פיתוח וכן עסקים הזקוקים להון חוזר כיוון שנקלעו למצוקה של תזרים בעסק. ערבות המדינה היא בדרך כלל על סך 70% לערך עבור ההלוואה כאשר המלווה יצטרך להציג ביטחונות עבור ההפרש. יש מספר בנקים המשתפים פעולה עם הממשלה דרך קרן זו וניתן אף לקבל חצי שנה גרייס מתשלומי הקרן של ההלוואה.
  • סיוע לעסקים בינוניים – קרן הפועלת במתכונת דומה לקרן לעסקים קטנים אולם מסייעת לעסקים בינוניים עם מחזור של בין 22 ל100 מיליון שח בשנה. 
  • קרן הזנק – קרן המיועדים לעזה לחברות סטרט-אפ ישראליות. 
  • קרן קורת – קרן המסייעת לפיתוח עסקים חדשים בפריפריה ולאוכלוסיות חלשות בפריפריה. 
  • קרנות הסוכנות היהודית – תרומות של קהילות יהודיות בארה"ב בעיקר והן מיועדות להענקת תרומות/הלוואות לפי אזורים ואוכלוסיות מסוימות בארץ.

היתרונות בקבלת מימון לעסק דרך קרנות אלה:

קבלן מימון לעסק באמצעות קרנות מימון אלה יסייעו לכם לפתח או לקדם את העסק שלכם, להחזיק מעמד בזמנים קשים ולקבלת המימון דרכם יש יתרונות רבים: ראשית אחוז הביטחונות שיידרש מכם יהיה נמוך יותר מאשר בבנק או בגוף פיננסי אחר. ההלוואה לא תישען על האובליגו שלכם בבנק. פתרון נהדר לבעיות של הון חוזר וצורך כספי יחסית מהיר בעסק בהיקפים גדולים. ניתן לפרוס את ההלוואה לטווח ארוך (בדרך כלל בין 5 ל7 שנים). ניתן לבקש גייס של עד חצי שנה בדרך כלל בתשלומי הקרן. 

מהם התנאים לקבלת מימון לעסק?

כמו כל הלוואה יש תנאי סף שצריך לעמוד בהם כדי להגיש את הבקשה. לאחר מכן הבקשה עוברת לוועדת האשראי של אותה הקרן לצורך דיון ובמהלך הדיון יחליט האם לאשר את ההלוואה באופן מלא, באופן חלקי או לסרב לבקשה מסיבה כלשהי. בדרך כלל תנאי הסף יהיו קשורים לזה שהמחזור השנתי שלכם אינו עולה על זה הקבוע בתנאי הקרן (עד 22 מיליון לעסקים קטנים, עד 100 מיליון לעסקים בינוניים). ייבדק כי אינכם נושאים בחשבונות מעוקלים, מוגבלים או שאין נגדכם תהליך של הוצאה לפועל. כמו כן אתם חייבים להיות עסק רשום כמובן במדינת ישראל (כאשר מדובר בהלוואה לעסקים). 

שאלות ותשובות

אנו בחברת קפיטל אפ מתמחים בהתאמת בקשות הלוואה לקרנות מימון שונות עמן אנו משתפים פעולה. אתם מוזמנים לפנות אלינו דרך האתר או בטלפון ונשמח ללוות אתכם בתהליך, להגיש את הבקשה שלכם בצורה מקצועית, מסודרת ובצורה הטובה ביותר שתגדיל את הסיכויים שלכם לקבל אישור להלוואה שאתם חפצים בה.

כמובן שלא כל בקשה מתקבלת. לעתים הבקשה מתקבלת באופן חלקי, לעתים באופן מלא ולעתים לא מתקבלת כלל. ראשית נבדוק אתכם שאתם עומדים בתנאי הסף של ההלוואה. לאחר מכן נגדיר ביחד אתכם את כל המסמכים שצריך להגיש לוועדה ואת אופן ההגשה, הסכום הנדרש וכו'. הוועדה תחליטה אם לתת את האישור או לא. ייתכן למשל שתקבלו 500 אלף שקלים ותקבלו אישור להלוואה של 300 אלף שקלים וייתכן שלא תקבלו אישור כלל. לכן חשוב להיצמד לחברה מקצועית ומנוסה עם אחוזי הצלחה גבוהים שתלווה אתכם לאורך כל הדרך עד קבלת ההלוואה.

הוועדה המקצועית הנבנית על ידי הקרן ממנה מבקשים את ההלוואה.

בדרך כלל הלוואות באמצעות קרנות מימון לעסקים אינן תלויות באובליגו שלנו בבנק.

אנו בחברת קפיטל אפ נכוון אתכם ונלווה אתכם לאורך כל הדרך, כולל בשלבי הבקשה, בחירת הקרן המתאימה ביותר עבורכם ועד קבלת כספי ההלוואה.

לתיאום פגישה עם נציג חייגו
077-2304968 או השאירו פרטים:

פתרונות מימון לעסקים

מידע נוסף.

יועצי משכנתאות

הדרך לבית היפה שלכם עוברת בהרבה מאוד כסף שצריך לשלם עליו, כי יוקר המחיה בישראל מוכר וגבוה מאוד, אולם לא

קרא עוד »

יועצי משכנתא

רק כאשר לקוחות הבנקים מספרים על החיסכון העצום שהם חסכו בתשלומי המשכנתא לאחר מחזור משכנתאות הם מבינים כמה היה חשוב

קרא עוד »

יועץ משכנתאות

מפתיע שדווקא בעסקה הגדולה של חייהם, ולמרות שמגלים מידע חדש בכל שנה על העלויות הגבוהות מדי של המשכנתא, רוכשי דירות

קרא עוד »

חיסכון במשכנתא

כששוק הנדל"ן עולה בחדות גבוהה כל כך כפי שקורה לאחרונה זה הזמן לשקול להקדים את ההתייקרות במחירים ולרכוש דירה. המשותף

קרא עוד »

משכנתא חדשה

כאשר זוג מסוים הולך לבנק כדי לבחון את האפשרות של משכנתא חדשה הדבר הראשון שהוא נחשף אליו הוא כמות גדולה

קרא עוד »

ייעוץ משכנתאות

תחום המשכנתאות הוא תחום רחב ידיים ובנוסף לכך גם ההלוואה הגדולה ביותר שאדם ממוצע לוקח בחייו. על כן אתם לא

קרא עוד »
פתרונות מימון לעסקים

הלוואה מהירה

פתרונות מימון לעסקים

התחברות ללקוחות קיימים