מימון נדל"ן

בשנים האחרונות ישראלים מגלים את נפלאות ההשקעה בנדל"ן, את החשיבות שיש בו ובדיור קבוע ובטוח ולמה עדיך להשקיע בו ולא בתכניות פק"מ או בבנק או בבורסה שאינה יציבה בימים אלה. קבלת מימון נדל"ן יכול להיות למטרות שונות ועל ידי אנשים מסוגים שונים, חלקם מקצוענים בתחום וחלק משקיעים מתחילים וחלקם פשוט אנשים שנתקלו בהזדמנות נהדרת והם רוצים לממן אותה מבלי להיעזר רק בבנק. זה לגיטימי וזה מחייב חשיבה יסודית על המטרות שלכם לפני שאתם לוקחים מימון כזה.

למה נועד מימון נדל"ן לסוגיו השונים?

  • משכנתא – משכנתאות לוקחים בדרך כלל בבנק אבל את ההון העצמי ההתחלתי אפשר לגייס בדרכים שונות ומגוונות. אחת מהן היא גיוס הון בגופים חוץ בנקאיים כמו חברות ביטוח ומימון, כמו חברת Capital Up פתרונות מימון לעסקים, שמסייעת לאנשים לקבל הלוואות בסכומים גדולים ממאה אלף שקלים. התחלת ההון הזאת יכולה לאפשר לכם לקבל את המשכנתא או עזרה מההורים, כך שתוכלו להמשיך לבנק עם הוכחות לכך שיש לכם כבר כסף ראשוני. זכרו גם שכל גיוס הון מחוץ לבנקים מאפשר לכם לקבל תנאים טובים יותר גם בעובר ושב שלכם שאינו מושפע מהסכום הזה כלל.
  • מימון נכס להשקעה בישראלמימון נכס נדל"ן בישראל הוא שונה ממימון השקעה בחו"ל משום שמדובר בדרך כלל בנכס שנמצא במקום שבו גרתם, או אתם מתכוונים לגור. במקרים כאלה יש לכם כוונות יותר מוגדרות ולכן הקשר שלכם לנכס וההתחייבות שלכם לקנות אותו הרבה יותר משמעותית. זה לא רק נכס שמכניס לכם את ההחזר החודשי של ההלוואה, זה נכס שמשתלב בתכניות שלכם ולכן כדאי לבדוק היטב מה אתם רוצים לקנות, מהן התכניות של הרשות המקומית לרחוב ולאזור שלכם וכיצד אתם עשויים להיות מושפעים מתכניות פיתוח עתידיות. זה מה שגם עושים כאשר שוקלים לתת לכם את המימון, ובודקים עד כמה זה כדאי והאם התכנון שלכם לקבל תשואה מהנכס באמת עומד במבחן המציאות.
  • מימון נכס להשקעה בחו"ל – אם נתייחס רק להשקעות האמיתיות שהן בעלות ערך, הרי שיש לא מעט ישראלים שמצאו את האפיק הזה כדאי. חלקם משקיעים בנכס שהם מתכוונים לקבל ממנו תשואה משום שבחו"ל יותר נוח למצוא אזורים אטרקטיביים שעומדים להיות פופולריים, וחלקם מתכוונים בשלב כלשהו לממש את ההשקעה עד הסוף ולעבור לגור שם לאחר הפרישה מהעבודה. זה נכס שמבחינתם הוא נכס מתקבל על הדעת למגורים ולכן גם הבדיקות שיעשו יהיו רציניות ויסודיות יותר. עם זאת, לאור כל מיני נפילות וקריסות של בועות נדל"ן כאלה ברחבי העולם למרות שנראו בטוחות ומבטיחות, זה לא תמיד מומלץ גם אם זה נראה בטוח. לכן, לפני כל אישור הלוואה לצורך מימון נדל"ן חשוב לכל חברת מימון חוץ בנקאי לקבל מושג על אופי ההשקעה בחו"ל. כשישראלים שלא מבינים בתחום יוצאים להרפתקאות נדל"ניות כאלה, זה משליך ישירות על הסיכוי שלהם לקבל את המימון שהם רוצים. יש כל כך הרבה יזמים היום שמחזרים אחר משקיעים בצורות שונות, כמו השקעה ישירה בנכס או בקרן נדל"נית שהסך המצטבר שלה ישקיע ביזמות נדל"ן ועוד. כך שחשוב לדעת למה נכנסים ועד כמה החברה מוכרת לכם והיא איתנה פיננסית. לסיכום, השקעות נדל"ן יכולות בהחלט להיות מכרה של הב או מקור הכנסה מכובד וטוב, אם כי חובה לדעת מי ומה מנהלים את ההשקעות שלכם ועד כמה אתם מבינים בתחום. 
  • מימון שיפוץ, שיקום והשבחה של נכס – נכס לא חייב להישאר מוזנח וחסר ערך, או לא לממש את הפוטנציאל הנדל"ני שיש לו. יש רבים שקונים נכס ולא נותר להם סכום נוסף על מנת להשקיע בהשבחה לקראת הוצאתו לשוק השכירות, או השבחה לקראת מכירה או שיפוצים על מנת לגור בו או להשכיר אותו לדיירים. הסכומים מחזירים את עצמם בסופו של דבר אם מדובר בנכס להשקעה ולכן עדיף במקרים כאלה לקחת הלוואה שמממנת את השיפוצים ואת ההשבחה של הנכס. כשכבר יש לכם נכס שהשקעתם בו עדיך להביא אותו למצב הטוב ביותר שלו משום שכל הזנחה עלולה לדרדר את מצבו. כך שבמקרים רבים, כאשר מדובר בהשקעה בנכס ישן זה אפילו מתבקש לקחת מימון נוסף.

מה חשוב לדעת על לקיחת הלוואות?

זה מאוד אופנתי להיות יזם סדרתי בישראל וכאשר יש לכם חזון ואתם רוצים להשקיע במשהו שנראה לכם נכון ומבטיח, זה כמעט ברור שתבקשו הלוואה כדי לשרג את ההשקעה. עם זאת, מומלץ לבדוק בכל הגופים שמעניקים הלוואות מי נותן לכם את התנאים הטובים ביותר, משום שזה משתלם לכם. בסדר גודל של הלוואות גדולות מהסוג שנהוג בנדל"ן זה עשוי להסתכם באלפים רבים של החזר בכל שנה כך שזה משמעותי ביותר. יש לבדוק כל הצעה ומה שאתם מעמידים כנגדה כבטוחה, ויש לבדוק עם מומחי נדל"ן כל השקעה לפני שהיא נחתמת כדי להבטיח שתוכלו לממש אותה לפי התכניות. מומלץ בכל מקרה ללמוד מניסיון של אחרים ולא להגיע למצב של חדלות פירעון על ידי לקיחת הלוואה שמתאימה ליכולת ההחזר שלכם.

שאלות ותשובות

הלוואות לנדל"ן יבקשו בדרך כלל חברות נדל"ן המתמחות בגיוס מימון לצורך בניית נכסים ושיווקם. לצד אלה יהיו גם אנשים פרטיים המעוניינים ברכישת נדל"ן למגורים או להשקעה ועשויים לבקש הלוואה מסוג זה.

ודאי. אנו בחברת קפיטל אפ נשמח לסייע לכם בקבלת ההלוואה שאתה זקוק לה עם תנאים אטרקטיביים במיוחד.

הסכום תלוי ביכולת ההחזר של הלקוח, בנכסים שהוא יכול לשעבד לטובת ההלוואה ובפרטים נוספים.

יש תהליך של בקשה למימון נדל"ן זה תלוי בסוג הבקשה, הגובה ומצבו הכלכלי של המבקש. יש הבדל בין חברת נדל"ן המבקשת הלוואה בגובה עשרות מיליוני שקלים לבניית בניין מגורים ובין אדם פרטי המבקש 500 אלף שקלים לרכישת דירה נוספת להשקעה.

לתיאום פגישה עם נציג חייגו
077-2304968 או השאירו פרטים:

פתרונות מימון לעסקים

מידע נוסף.

יועצי משכנתאות

הדרך לבית היפה שלכם עוברת בהרבה מאוד כסף שצריך לשלם עליו, כי יוקר המחיה בישראל מוכר וגבוה מאוד, אולם לא

קרא עוד »

יועצי משכנתא

רק כאשר לקוחות הבנקים מספרים על החיסכון העצום שהם חסכו בתשלומי המשכנתא לאחר מחזור משכנתאות הם מבינים כמה היה חשוב

קרא עוד »

יועץ משכנתאות

מפתיע שדווקא בעסקה הגדולה של חייהם, ולמרות שמגלים מידע חדש בכל שנה על העלויות הגבוהות מדי של המשכנתא, רוכשי דירות

קרא עוד »

חיסכון במשכנתא

כששוק הנדל"ן עולה בחדות גבוהה כל כך כפי שקורה לאחרונה זה הזמן לשקול להקדים את ההתייקרות במחירים ולרכוש דירה. המשותף

קרא עוד »

משכנתא חדשה

כאשר זוג מסוים הולך לבנק כדי לבחון את האפשרות של משכנתא חדשה הדבר הראשון שהוא נחשף אליו הוא כמות גדולה

קרא עוד »

ייעוץ משכנתאות

תחום המשכנתאות הוא תחום רחב ידיים ובנוסף לכך גם ההלוואה הגדולה ביותר שאדם ממוצע לוקח בחייו. על כן אתם לא

קרא עוד »
פתרונות מימון לעסקים

הלוואה מהירה

פתרונות מימון לעסקים

התחברות ללקוחות קיימים