הלוואה לבעלי נכס

נטילת הלוואה היא משהו שנהיה זקוקים לו מפעם לפעם בחיינו. לעתים יהיה מדובר בהלוואות קטנות לצרכי לימודים, רכב יד שנייה או טיול לחו"ל ולעתים יהיה מדובר בהלוואות גדולות יותר המשמשות בעיקר לרכישת נכס נדל"ן כזה או אחר, גיוס הון לעסק או אפילו טיפול רפואי שלא נדע. נטילת הלוואה גדולה היא לא דבר פשוט ולרוב היא תצריך החתמה של ערבים או נכסים שונים שיוכלו לשמש כערבון עבור ההלוואה. במידה ויש לכם נכס בבעלותכם הוא יוכל לשמש כעירבון עבורכם וקבלת ההלוואה תהיה הרבה פחות מסובכת והרבה יותר אטרקטיבית מבחינתכם.

נכס בבעלותכם? חסכתם הרבה בירוקרטיה!

נטילת הלוואה לבעלי נכס היא הרבה יותר פשוטה ומהירה מאשר סוגי הלוואות אחרים. הסיבה לכך היא שברגע שיש נכס בעל ערך המשמש כעירבון לעסקה הבנק, חברת האשראי או גוף חוץ בנקאי אחר שאתם מבקשים דרכו את ההלוואה – לא צריך לבחון אתכם יותר מדי. מלבד כמה בדיקות סטנדרטיות שאתם אכן בעלי הנכס ומה השווי המוערך של הנכס הרי שכל מה שהגוף המלווה צריך זה להחתים אתכם שהנכס משועבד לטובת ההלוואה ושבמידה ואין כושר החזר הנכס יימכר ויחזיר לגוף המלווה את הכסף שלו. נשמע פשוט? כיוון שזה באמת כך! מלבד העובדה שיש לכם נכס כערבון להלוואה ואתם הולכים לחסוך הרבה זמן, כאב ראש והתעסקות להוכיח את עצמכם חוץ גוף המימון שאתם מבקשים ממנו את ההלוואה הרי שיש לכם גם קלף מיקוח.

יש לכם קלף מיקוח:

אחד היתרונות של הלוואה לבעלי נכס היא שיש לכם קלף מיקוח. בדרך כלל הלקוח, בעת נטילת ההלוואה, הוא לא הצד "החזק" במיקוח על תנאי ההלוואה. אומנם הגוף המלווה הוא גוף פיננסי אשר מרוויח על ההלוואה שלכם, אולם הרווחים נוצרים מגובה הריבית ולכן האינטרס של הגוף המלווה הוא לתת לכם הלוואה לטווח הקצר ביותר בריבית הגבוהה ביותר. הוא יודע שזה לא אפשרי כיוון שאנשים לא יסכימו לכך ולכן הריבית גדלה בדרך כלל ככל שזמן ההחזר של ההלוואה ארוך יותר – זה קלף המיקוח של הגוף המלווה. כאשר מדובר במשכנתא לרכישת דירה למשל הריביות יהיו נמוכות יותר מאשר הלוואות רגילות קטנות יותר ומכיוון שמדובר בסכום גדול גם תקופת ההחזר תהיה ארוכה יותר. כאשר יש לכם נכס שתוכלו להעמיד כעירבון להלוואה הבירוקרטיה נחסכת לכם ובדרך כלל הגוף המלווה ישמח ללכת לקראתכם גם בריבית נמוכה יותר, להעניק לכם את ההלוואה ובמקרה ולא תוכלו להחזיר הוא רגוע מכך שהוא יוכל למכור את הנכס ולהחזיר לעצמו את כספי ההלוואה.

עבור מה אתם צריכים הלוואה ומה גובה ההלוואה?

  • הלוואה לרכישת דירה להשקעה – אם אתם בעלים של דירה ראשונה וסיימתם לשלם עליה את המשכנתא (או שמעולם לא הייתה כזו) והנכס הוא בבעלותכם הבלעדית, תוכלו להשתמש בו כערבון לקבלת הלוואה לרכישת דירה נוספת להשקעה. ההלוואה לא תכסה את כל עלות הדירה וכן תצטרכו הון אישי אולם התנאים יהיו הרבה יותר אטרקטיביים וזו יכולה להיות החלטה חכמה עבורכם לתת לכם שלכם לעבוד עבורכם.
  • הלוואה לטיפול רפואי – לצערנו הרב הבריאות שלנו היא בידיים שלנו עד גבול מסוים שהוא כבר לא תלוי בנו. כאשר מגיעים למצב שצריך טיפול רפואי יקר כמו ניתוח או תרופה יקרה חס ושלום יש הצורך לפתוח את קופות החיסכון כדי לממן את הטיפול. לעתים גם זה לא מספיק והפתרון היחיד יהיה גיוס הלוואה לצורך מימון הטיפול. במידה ויש לכם נכס להעמיד כערבון עבור ההלוואה תוכלו לקבל את ההלוואה במהירות וללא סיבוכים בירוקרטיים.
  • הלוואה לרכישת נכס מסחרי – נכס מסחרי יכול להיות משרדים, חנויות, בית מלון או כל נכס אחר שהשימוש בו הוא מסחרי והוא כמובן אינו מיועד למגורים. נכסים אלה עולים בין מאות אלפי שקלים למיליונים – זה תלוי כמובן בסוג הנכס, שטח, אזור ועוד פרמטרים רבים אחרים. רכישת נכס מסחרי היא מנת חלקים של יזמי נדל"ן רבים כיוון שבנכסים אלה התשואה היא בדרך כלל גבוהה יותר מדירות למגורים. אם יש לכם נכס כערבון להלוואה לרכישת נכס מסחרי תוכלו לקבל אותה בתנאים אטרקטיביים וללא סחבת מיותרת.
  • הלוואה להקמת עסק – הכסף הוא דלק המטוסים של העסק שלכם. כדי לתפעל ולקדם את העסק צריך כסף: שכירת מקום, רכישת ציוד, משכורות לעובדים, חשמל, מים, ארנונה, חומרי גלם, עלויות פרסום ועוד. במידה ואתם רוצים להקים את עסק החלומות שלכם ואין לכם מספיק כסף לעשות זאת תוכלו למשכן את הנכס שלכם ולשעבד אותו כנגד ההלוואה.

יש לקחת בחשבון את ההחזר החודשי כהוצאה חודשית:

כאשר אתם באים לקחת הלוואה, בעיקר הלוואה גדולה, חשוב לקחת בחשבון את גובה ההחזר החודשי על ההלוואה. הסיבה לכך היא שרבים נוטים לחשוב שאם הם לקחו הלוואה ויש להם הרבה כסף עכשיו בחשבון הם שוכחים שצריך להחזיר את ההלוואה. ההחזר יכול להיות מינימום כמה אלפי שקלים בחודש עבור הלוואה של מאות אלפי שקלים כך שמדובר בהוצאה לא מבוטלת שצריך לקחת בחשבון.

שאלות ותשובות

זה תלוי בערך הנכס שלכם. בדרך כלל תקבלו הלוואה עד 80% מגובה הנכס שלכם אולם זה תלוי בגובה המלווה ובתנאים שלו. לדוגמה: אם יש לכם דירה בשווי מיליון שקלים שאתם רוצים לשעבד לטובת ההלוואה תוכלו לקבל בדרך כלל עד 800 אלף שקלים.

הנתון משתנה בין גוף פיננסי אחד לאחר ותנאי ההלוואה שלו. בדרך כלל כאשר מדובר בגוף חוץ בנקאי המעניק הלוואה גדולה של מאות אלפי שקלים או יותר הרי זמן ההחזר של ההלוואה בדרך כלל ינוע בין 10 ל15 שנים.

שעבוד הנכס ישמש כערבון לקבלת ההלוואה. לא צריך להחתים עוד ערבים.

בדיקה סטנדרטית מהירה של ערך הנכס שלכם יאפשר אישור עקרוני מהיר מאוד אפילו באותו היום או יום למחרת. יש הצורך לבצע בדיקות מהירות נוספות, בעיקר בנסח הטאבו של הנכס, אולם זה כל מה שתתבקשו בדרך כלל.

לתיאום פגישה עם נציג חייגו
077-2304968 או השאירו פרטים:

פתרונות מימון לעסקים

מידע נוסף.

יועצי משכנתאות

הדרך לבית היפה שלכם עוברת בהרבה מאוד כסף שצריך לשלם עליו, כי יוקר המחיה בישראל מוכר וגבוה מאוד, אולם לא

קרא עוד »

יועצי משכנתא

רק כאשר לקוחות הבנקים מספרים על החיסכון העצום שהם חסכו בתשלומי המשכנתא לאחר מחזור משכנתאות הם מבינים כמה היה חשוב

קרא עוד »

יועץ משכנתאות

מפתיע שדווקא בעסקה הגדולה של חייהם, ולמרות שמגלים מידע חדש בכל שנה על העלויות הגבוהות מדי של המשכנתא, רוכשי דירות

קרא עוד »

חיסכון במשכנתא

כששוק הנדל"ן עולה בחדות גבוהה כל כך כפי שקורה לאחרונה זה הזמן לשקול להקדים את ההתייקרות במחירים ולרכוש דירה. המשותף

קרא עוד »

משכנתא חדשה

כאשר זוג מסוים הולך לבנק כדי לבחון את האפשרות של משכנתא חדשה הדבר הראשון שהוא נחשף אליו הוא כמות גדולה

קרא עוד »

ייעוץ משכנתאות

תחום המשכנתאות הוא תחום רחב ידיים ובנוסף לכך גם ההלוואה הגדולה ביותר שאדם ממוצע לוקח בחייו. על כן אתם לא

קרא עוד »
פתרונות מימון לעסקים

הלוואה מהירה

פתרונות מימון לעסקים

התחברות ללקוחות קיימים